بازیگر نقش اول فیلم به بهانه پا‌درد، کار را رها کرد و تهیه‌کننده هم کار را متوقف کرد. پزشکان گفتند باید استراحت داشته باشد اما متوجه شدیم ایشان با کار دیگری قرارداد بسته‌اند!

سیاوش اسعدی کارگردان فیلم «جیب بر خیابان جنوبی» گفت: متاسفانه فیلم همچنان متوقف است و ما در انتظار بازیگر نقش اول فیلم مصطفی زمانی هستیم. گویا ایشان مشغول کار در خارج از کشور هستند و آن‌گونه که در خبرها آمده است تا خردادماه به ایران باز نخواهند گشت.

* «جیب بر خیابان جنوبی» در فصل سرما فیلمبرداری شده است

وی درباره بخش‌هایی از فیلم که باقی‌مانده، توضیح داد: بیش از ۲۰ درصد از صحنه‌های فیلم باقی‌مانده است که در تمام بخش‌های باقی‌مانده مصطفی زمانی باید حضور داشته باشد. این در حالی است که فیلم در فصل سرما فیلمبرداری شده است و ما فصل را از دست دادیم، برای فیلمبرداری بخش‌های باقی‌مانده باید تمام بازیگران لباس گرم بپوشند و در خیابان‌ها عابرین با آستین کوتاه دیده نشوند، بخار دهان بازیگران خودش مسئله دیگری است‌.

* باید دوباره پیش‌تولید داشته باشیم

کارگردان فیلم «حوالی اتوبان» در پاسخ به این سوال که وقفه چند ماهه چقدر به کار لطمه می‌زند، گفت: متاسفانه باید دوباره پیش‌تولید برای کار صورت گیرد و تمام عواملی که حضور داشتند را دور هم جمع کنیم‌. تولید دوباره فیلم نیمه تمام به مراتب سخت‌تر از تولید یک فیلم از ابتدا است. از سوی دیگر لطمه‌‌ای‌ که از حضور آدم‌های غیرحرفه‌ای که متاسفانه در سینمای ایران تعدادشان کم ‌نیست، به پروژه‌های سینمایی وارد می‌شود، بیشتر است.

وی در ادامه گفت: بزرگ‌ترین مشکل ما این روزها خروجی‌های تلویزیون است. مدیوم سینما وسیع‌تر و گسترده‌تر است و نیاز به دانش، آگاهی و استعداد دارد. استعداد امری الهی است که به عده‌ای عطا می‌شود و به عده‌ای دیگر نه‌. اکتسابی نیست که با حضور در پروژه‌های مختلف کسب شود. این بزرگ‌ترین مسئله‌ای است که در فیلم دوم آن را تجربه کردم.

* لباس سینما به تن برخی افراد گشاد است

وی در ادامه گفت: البته در سال‌های گذشته نمونه‌های بسیار خوبی هم داشتیم که پس از فعالیت در تلویزیون به سینما آمدند و توانستند در این عرصه موفقیت‌های زیادی کسب نمایند اما در سال‌های اخیر خروجی‌های تلویزیون ضربات جبران‌ناپذیری را به سینما می‌زند، برخی از افراد را به تناسب و فراخور نیاز و به صورت مناسبتی وارد تلویزیون می‌شوند و از آن‌ها استفاده می‌کنند، اما امر به این افراد مشتبه می‌شود که در مدیوم سینما هم می‌توانند موفق باشند اما همان‌گونه که در بالا ذکر کردم سینما نیاز به شناخت، سواد و استعداد دارد. ورود این افراد از تلویزیون به سینما ضربه اصلی را به سینما می‌زند. این افراد وقتی وارد سینما می‌شوند و لباس سینما را به تن می‌کنند، به قدری این لباس برای آن‌ها گشاد است که از این افراد ‌شمایلی پدید می‌آورد که شبیه دلقک است.

* بازیگر نقش اول به بهانه پادرد کار را رها کرد

اسعدی در ادامه درباره زمان تولید فیلم گفت: متاسفانه بازیگر نقش اول کار به بهانه پا درد، کار را رها کرد و تهیه‌کننده به همین دلیل کار را متوقف کرد. پزشکان معالج گفته بودند باید استراحت مطلق داشته باشد اما با کمال تعجب متوجه شدیم ایشان با کار دیگری قرارداد بسته‌اند و ‌در پروژه دیگری حاضر شده است! علی‌رغم میل باطنی هر دوی ما ‌کار متوقف شد و ما در یک عمل انجام شده قرار گرفتیم‌. من هم تا زمانی که با تهیه‌کننده توافق کردیم متعهد برای ادامه کار هستم. نه تنها من دیگر عوامل پروژه نیز به همین‌ صورت خواهد بود. نمی‌توانم بیش از زمانی که متعهد هستم صبر کنم. تعهد من به تهیه‌کننده تا زمانی خواهد بود که با هم توافق کردیم.

وی درباره فعالیت‌های اخیر خود توضیح داد: در حال حاضر مشغول نگارش فیلمنامه‌ای به همراه سعید نعمت‌الله هستیم. همکاری من با ایشان در «حوالی اتوبان» خوب بود و دوست داشتم در دومین کار هم با ایشان همکاری کنم که متاسفانه درگیر دو سریال بود و من به تنهایی «جیب‌بر خیابان جنوبی» را نوشتم

اسعدی در خاتمه افزود: فیلمنامه نیمه خردادماه آماده خواهد شد که به سرعت تولید آن را پیگیری خواهم کرد، این فیلم یک ملودرام خانوادگی است.

بنا بر این گزارش، «جیب بر خیابان جنوبی» پس از «حوالی اتوبان» دومین ساخته بلند سینمایی کارگردان است .مصطفی زمانی با چهره متفاوت و نزدیک با سلیقه و نگاه خاص سیاوش اسعدی و نورا هاشمی به همراه بهناز جعفری، امیرجعفری، محمود جعفری، هومن برق نورد، افشین سنگچاپ، لیلا بلوکات، علی رضا جعفری و علی اعلایی به ایفای نقش می‌پردازند. در فیلم پیام دهکردی و تعدادی دیگر از بازیگران تئاتری در این پروژه سینمایی به ایفای نقش می‌پردازند. در این فیلم گلاب آدینه به عنوان مشاور امور بازیگران ‌حضور دارد.