انتشار شماره 138 یک ماهنامه سینمایی/

ماهنامه «صنعت سینما» ویژه فیلم «جیب بر خیابان جنوبی» منتشر شد

صد و سی و هشتمین شماره ماهنامه سینمایی «صنعت سینما» در 84 صفحه و ویژه فیلم سینمایی «جیب بر خیابان جنوبی» منتشر شد.

به گزارش خبرنگار سینماپرس، در جدیدترین شماره ماهنامه سینمایی «صنعت سینما» که نیمه دوم دی ماه منتشر شده است موضوعاتی از سینمای ایران و جهان به شرح زیر آمده است:

سینمای ایران

تولید؛ گزارش تولید فیلم های اشباح، آذر شهدخت پرویز و دیگران، پنجاه قدم آخر- فیلم ماه؛ جیب بر خیابان جنوبی، گفت و گو با سیاوش اسعدی، علیرضا برازنده، مشکین مهرگان، پیمان یزدانیان، مصطفی زمانی، نورا هاشمی

گفت و گو با رامتین لوافی؛ کارگردان فیلم «برلین منفی هفت»، گفت و گو با حسین شهابی؛ کارگردان فیلم سینمایی «روز روشن»، گفت و گو با سیامک شایقی کارگردان فیلم سینمایی «ابرهای ارغوانی»- برگزیدگان هفتمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت و گزیده رویدادهای سینمای ایران آمده است.

در این شماره از ماهنامه صنعت سینما مصاحبه اختصاصی با مصطفی زمانی و نورا هاشمی که بازیگران اصلی فیلم سینمایی «جیب بر خیابان جنوبی» هستند را می خوانید که بخش هایی از این دو مصاحبه اشاره می کنیم.

مجله صنعت سینما 138

گفت و گو با مصطفی زمانی

مصطفی زمانی در این گفت و گو برای اولین بار درباه جزییات پایان فیلم و تغییرات نهایی آن صحبت کرده است.

حمید غفاریان: بعد از کارگردانی خوب آن چه در جیب بر خیابان جنوبی بیش از همه دیده می شود بازی دو بازیگر اصلی این فیلم، مصطفی زمانی و نورا هاشمی است که هر دو توانسته اند از پس نقششان بر بیایند. مصطفی زمانی که در کارنامه محدودش توانسته با مراقبت جلو برود این بار نقشی بحث برانگیز را بازی کرده که در فرم و اجرا تفاوت بیشتری با فیلم های گذشته اش دارد و این فیلم توانسته چهره دیگری از او را نشان دهد. حضور در این فیلم و صحبت هایش در این گفت و گو نشان می دهد که بازیگری تنها دغدغه او نیست و سعی می کند آن چه برایش در نظر می گیرند را فراتر ببیند که لازمه ذهن خلاق یک بازیگر است. نورا هاشمی نیست بعد از حوالی اتوبان این بار بهتر به چشم می آید ما شاید هنوز به مرز پختگی نرسیده و تجربیات بیستری نیاز دارد و در حالی که ظرفیت های لازم در او کاملا مهیا است شاید تغییر فضای فیلم ها و تجربه کردن در فیلم های دیگر باعث شود توانایی های بیشتری از نورا هاشمی نمایان شود.

مصطفی زمانی در بخشی از این مصاحبه اذعان داشته است: شهرتی که به واسطه یوسف پیامبر برای من به وجود آمد قدرت ریسک در سینما را برایم بالا برد و بنابراین در سال اول سعی کردم که حواسم که نظر منتقدان به عنوان کسانی که سینما را به عنوان زیر متن سینما دوست دارند را جلب کنم،..

نورا هاشمی در بخشی از مصاحبه خود در این شماره از ماهنامه سینمایی صنعت و سینما می گوید: از زمانی که خود را شناختم پیرامون زندگی ام صحبت درباره بازیگری، سینما، تئاتر و مسایل مربوط به آن بود. در کودکی تا مدت ها فکر می کردم که شغلی به جز بازیگری وجود ندارد، بنابراین از همان زمان، عشق به هنر بازیگری سینما و تئاتر در من به وجود آمد...

سئو سایت ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]