قلم نویسنده، وسیله ای است برای حمایت از وطن و هموطن خود. وای به روزی که قلم وسیله ای شود برای توهین به افراد، برای تحقیر و بی احترامی، برای...

در شمارهء اخیر مجله زندگی ایده آل شاهد بی احترامی به هنرمندی بودیم که مردم او را به واسطه هنر و شخصیت متفاوتش دوست دارند. این را میتوان از عکس العمل هایشان فهمید. کسی که تلاش میکند تا بهترین ها را به مخاطبانش ارائه دهد و به علاوه شخصیت و منش خود را حفظ کند تا به سرنوشت ستاره های کاغذی دچار نشود.

اصلی ترین قانون در کارهای فرهنگی، احترام به افراد و به طور اخص هنرمندان؛ و همچنین حمایت از هنرمندان جوان که سرمایه های جامعهء هنری کشورند.

این گفته ها یا به علت ناآگاهی بوده و یا در پس این سخنان غرض ورزی شخصی و یا جهت گیری مغرضانه وجود دارد و این موضوع برای هواداران ایشان سنگین بود.

چرا در يك مجله فرهنگی که باید متعلق به همه اقشار هنرمند باشد، یکی دو نفر می شوند گل سرسبد و یکی دو نفر دیگر بدون دلیل در موردشان "زيركانه" مي نويسند؟

از کجا پيدا فردا در مورد بازیگر جدید ديگري که سال اول کارش است،حاشيه اي ننويسند؟ این بازیگر با هزار امید امده است.

خنده دار است که فال چند خردادی را اینقدر متفاوت نوشته اند!

نشان دادن مصطفي زماني به عنوان پسري "تنها" خوش شانس!!!!

درست است كه آقای زمانی خیلی از میزان محبوبیتشان را از فیلم یوسف پیامبر بدست آوردند ولی الکی که نبوده. ایشان زحمت زیادی کشیدند و فشار زیادی تحمل کردند.خیلی ها با چنین نقش هایی شهرت زیادی بدست آوردند ولی شهرتشان به همان نقش ختم شد و از يادها محو شدند.

این جمله : منتقدان پيوسته ايرادهاي زيادي از فن بيان او مي گيرند! از همه جالب تر بود.

تا جایی که ما شنیده ایم از لحن و بیان ایشان تعریف شده. مثلا وقتی امیرقادری در نقد فیلم آل گفت:

"در نیمه اول فیلم مصطفی زمانی دیالوگ چندانی نداره و به خصوص در درام هم تاثیر چندانی نداره ولی مثلا در یک فیلم دیگه چون به نظر من صدای خیلی خوبی داره و لحن خیلی خوبی داره وقتی دیالوگ داره و برخورد داره و درگیر داستان میشه خیلی موثرتره تا وقت هایی که کمتر حرف می زنه."

و منتقداني ديگر...

ايرادهاي وارد بر فن بيان بقيه كه هميشه وارد است و همه هم حس ميكنند را نمي بينند.

اگر دوست ندارند مي توانند از اقايان ديگري بنويسند، نه از مصطفي زماني.

ايشان دانشجوي فوق ليسانس هستند. اهل مطالعه بسيار و جز بازيگري چند شغل ديگر دارند.

علاوه بر اين ها موضاعاتي ديگر كه درست نمي دانم آنها را اينجا عنوان كنم بيان شده كه... .

این بد است که نشریات ما مطالبی را نيمه بيان كنند.تا هر آنجا كه دوست دارند.در صورتی که وظیفه ی اصلیه آنها اطلاع رسانی اي درست است.این کاملا از فرهنگ به دور است و متاسفانه بارها و بارها در بسیاری از مطبوعات شاهد این غرض ورزی ها بودیم.

مجله زندگی ایده آل یک عذرخواهی به هواداران آقای زمانی بدهکار است.

در انتها آنچه را که در این متن گفته نشد – خطاب به اعضای مجله – در قالب شعری بیان میدارم:

یار مفروش به دنیا که بسی سود نکرد

آنکه یوسف به زرِ ناسَرِه بفروخته بود

سئو سایت ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]