زمانی: شرایط موفقیت همیشه قابل کنترل نیست

زمانی: شرایط موفقیت همیشه قابل کنترل نیست

مصطفی زمانی

مصطفی زمانی گفت: سعی می کنم برای موفقیتم نقشم را درست انتخاب و خوب بازی کنم اما همیشه هم شرایط قابل کنترل نیست.

معیارهایم برای انتخاب نقش بستگی به شرایط دارد.اینکه در چه شرایط روحی نقشی پیشنهاد می شود یا چه تاثیری روی مخاطبین عام و خاص دارد یا کارهای قبلی من چه بازخوردی داشته و موارد بسیار دیگری هستند که در انتخاب یک نقش دخالت دارند.

زمانی درباره چگونگی پذیرفتن یک نقش به خبرنگار خبرگزاری سینمای ایران گفت: گاهی اوقات خودم هم آنقدر که تجزیه و تحلیل می کنم خسته می شوم و ترجیح می دهم تا مدتی به این مسایل فکر نکنم چون آنچه مسلم است اینکه همیشه هم برای دیده شدن و بازی درست معیارهای من کافی نیستند گاهی شرایطی پیش می آید که از کنترل من خارج است و همان می تواند روی مثبت یا منفی بودن کار من تاثیر بگذارد.

مصطفی زمانی که هم اکنون مشغول بازی در فیلم سینمایی "دیدگاه" به کارگردانی محمد علی باشه آهنگر است افزود: یکی ازاین شرایط غیر قابل کنترل زمان اکران فیلم است و با توجه به اهمیتی که برای کارگردان، بازیگر و تمامی عوامل تولید یک فیلم دارد اما از قدرت ما خارج است.

وی اشاره کرد: من دراین چند سال دو فیلم بازی کرده ام که با اکران بسیار بد مواجه شدند. "آل" به کارگردانی بهرام بهرامیان و "کیفر" به کارگردانی حسن فتحی که اگرچه در زمان خود مورد استقبال منتقد قرار گرفت و پیش بینی می شد مخاطبین فراوانی هم داشته باشد اما اکران آن زمان مسابقات جام جهانی بود و این بسیار به فیلم لطمه زد. در واقع این همان شرایطی بود که کنترلش از دست من خارج بود.

زمانی اظهار کرد: به طور کل اگر بخواهم معیارم را برای انتخاب نقش بگویم اول از همه به فیلمنامه توجه می کنم بعد از آن به کارگردان و بعد هم تهیه کننده که از نظر من این سه عامل را خودم می توانم انتخاب کنم و راجع به آنها تصمیم بگیرم.

وی ادامه داد: آنچه باید مورد توجه قرار بگیرد اینکه عامل موفقیت یک فیلم فقط بازیگر نیست همه عوامل باید در کنار هم خوب کار کنند چون در حین کار و پس تولید هم مسایل بسیاری پیش می آید که مسیر کار را به یک سمت هدایت می کند.

بازیگر سینما و تلویزیون بیان کرد: بیشتر مواقع سعی می کنم نقش هایی که برایم تجربه های جدید داشته باشد را بازی کنم. برای یادگیری ممکن است فرصت زیادی نداشته باشم به همین خاطر با توجه به نوع فیلمنامه ها و فیلم هایی که تا به حال ساخته شده باید در انتخاب سخت گیر بود.

وی درپایان گفت: ممکن است فیلمنامه ای که اول انتخاب می کنم بعد از مدتی با مشکل مواجه شود و اتفاقات دیگری هم رخ دهد اما در هر صورت سعی می کنم همیشه حتی اگر مسایل زیادی در ارایه بد یک اثر دخیل باشند من کارم را درست انجام دهم.
سئو سایت ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]