مصطفی زمانی متولد سی ام خرداد ۱۳۶۱ است ودوهفته دیگر ۲۷ ساله می شود .اهل فریدون کنار مازندران است ودر رشته مدریت صنعتی تحصیل کرده ومدتی هم حسابدار یک شرکت بوده است .سریال حضرت یوسف اولین حضور وی در عرصه بازیگری محسوب می شود که دوسال در این مجموعه تجربه کسب کرد تا کار ساخت آن به پایان برسد.اودر بهمن ماه ۸۳کارش راشروع کرد ودر طول ساخت این سریال ۱۳ کیلو نوسان وزنی داشت تا نقش جوانی ومیانسالی یوسف پیامبر را به خوبی ایفا کند.فرزند سوم خانواده است وسه برادر ویک خواهر دارد.نام مصطفی را مادرش برای او انتخاب کرده واز آن راضی است.پدرش هم کارمند بازنشسته است.به بهانه تقدیر وتجلیل از دست اندکاران وبازیگران این سریال تاریخی توسط ریاست صداوسیما پای صحبت های مصطفی زمانی بازیگر اصلی این سریال ویکی از چهره های محبوب حال حاضر تلویزیون ایران نشستیم که باهم می خوانیم.

فیلم آل

اولین فیلم سینمایی ام فیلمی است تحت عنوان آل که به کارگردانی بهرام بهرامیان ساخته می شود وعلی معلم تهیه کننده آن است .فیلمنامه را بهرام عظیمی نوشته وامیر پوریا آن را بازنویسی کرده است. فیلم داستان زن وشوهری است که دریک سفر کاری دچار دردسر می شوند .فیلم برداری این فیلم مدتی در کشور ارمنستان انجام شد.

حضور در سریال یوسف

هفتم اردیبهشت ۸۳اولین تست را نزد آقای سلحشور کارگردان سریال دادم وسه روز بعد دوتا از سکانس های سریال را از من گرفتند .پس از یک ماه تست گریم دادم وبعد بامن قرداد بستند بااین شرط که اگر کاندیدای بهتری پیدا شد با نظر کارگردان کنار بروم.از حدود سه هزار نفرتست گرفتند وزمانی که من را انتخاب کردند گفتند تنها کاندیدایی هستم که روی من اتفاق نظر دارند.از تاریخ قرار داد یعنی تیر۸۳ تاشروع فیلم برداری در اوایل بهمن همان سال شرایط بسیار سختی داشتم.

مبلغ قرارداد

من با آقای سلحشور قرار داد سفید امضا کردم وپول این کار برایم مهم نبود وفقط می خواستم در چنین پروژه عظیمی تجربه کسب کنم و کمترین راهم دریافت کردم .حقوق من از ابتدا تا پایان سریال ماهی ۵۰۰هزار تومان تعیین شد که از آن راضی ام.

سکانس های موردعلاقه

سکانس هایی که بیشتر از بقیه دوست دارم مربوط می شود به دیدار مجدد بین من وبرادرانم وملاقات مجدد یوسف پیامبر بازلیخا ودیدار با یعقوب پیامبر که جزو سخت ترین وبهترین سکانس هایی بود که در این سریال تاثیر زیادی روی من گذاشت وهر وقت این قسمت ها را میبینم ناخودآگاه اشک ازچشمانم جاری می شود.

خاطره جالب

خیلی ها که مرا درخیابان می بینند لطف وابراز محبت میکنند اما یکی از آنها خیلی جالب بود.یک روز پشت چراغ قرمز ایستاده بودم ودر خیالات خودم غرق بودم که یک ماشین از پشت زدبه من خیلی آرام.در آینه نگاه کردم دیدم دارد برایم دست تکان می دهد.

هنرپیشه های محبوب

دوره نوجوانی ما مصادف بود با سالهای دفاع مقدس وفیلم های جنگی زیاد می دیدیم.آن موقع استاد ما جمشید هاشم پور بود که بازیگر خیلی خوبی بود وهنوز هم هست.در دوره جوانی وارد نسل جدید بازیگران ایران شدیم:محمدرضا فروتن"بهرام رادان"ابولفضل پورعرب وفریبرز عرب نیا.من معمولا هرفیلمی که قشنگ باشد نگاه می کنم واز بین بازیگران نوددرصدشان را دوست دارم ونسبت به همکارانم احساس خوبی دارم.

بازیگران پیش کسوت

یک سری از بازیگرا قدیمی ماهستند که به اصطلاح ((آن))شان آدم را می گیرد مثل آقای شکیبایی خدابیامرز یا آقای پرستویی "رضا کیانیان "استادعزت الله انتظامی "نصیریان ویا مشایخی.((آن))این بازیگران بزرگ وقدیمی آدم را می گیرد.وقتی که فکر می کنم سالیان سال رنج برده وتلاش کرده اند تا به این جا رسیده اند .بردن اسم آنها هم به نظر من برای بازیگرانی به سن من اجازه می خواهد.

هنرپیشه محبوب خارجی

بازیگر محبوب خارجی من آل پاچینو است که فکر می کنم همه بازیگران وعلاقه مندان به بازیگری وسینما دوستش دارند.تام هنکس را هم دوست دارم.

شایعات

چیزی که خیلی اذیتم کرد سواستفاده برخی دوستان مطبوعاتی از عکسهایم بود.طی این چند ماه بارها دیده ام که از طریق فتوشاپ سرعکسهایم را روی بدن های دیگری کار کرده اند.حتی گاهی سرم را روی لباس هایی انداخته اند که هرگز آنها را نپوشیده ام ونمی پوشم.شاید حرفه ای ها متوجه قضیه مونتاژ شوند اما این جوری بازیگر جلوی مردم عادی زیر سوال می رود.اگر بازهم این قبیل سواستفاده ها ادامه پیداکند از طریق مراجع قانونی پیگیر حق وحقوقم خواهم شد.

آرزوی سوپراستاری

آرزوی من این است که آدم بهتری باشم بعد سوپراستار بهتری.اما چه بهتر که سوپراستار باشی وآدم خیلی خوبی هم باشی ولی آرزوی اول من همان است.من اگر روزی احساس کنم که این کار باعث می شود نتوانم آدم بهتری شوم این کار را رها می کنم .نمی شود از الان راجع به آن صحبت کرد.

ورزش حرفه ای

من درحدخوب فوتبال بازی می کردم ودر نوجوانی کشتی وتکواندو هم کار کردم..اما الان گرفتار بازی در فیلم هستم وکمتر فرصت ورزش کردن دارم.ورزش را حرفه ای دنبال نمی کنم ومثل خیلی ها تفریحی ورزش میکنم.

موسیقی مورد علاقه

در هنر هرکسی هر کاری را خوب انجام دهد من لذت میبرم .اصلا آدم ایده آل ندارم ومثلا نمی توانم بگویم که عاشق فلانی هستم.موسیقی را دوست دارم وزیاد گوش می کنم بیشتر هم موسیقی آرام را دوست دارم.

جملات قصار زمانی

در این سریال تا دلتان بخواهد شلاق خوردم.

سه سال باهم زندگی کردیم و۹۵٪عوامل باهم دوست بودند.

مسئول تدارکاتمان را خیلی دوست داشتم.

تواضع خانوم ریاحی آنقدر بودکه حس نمی کردم تازه کارم.

در شش ماه اول قرارداد دوره بازیگری "سوارکاری "وبدنسازی را گذراندم.

سکانس آخررا درسیلوهای گندم بازی کردم.

اگر وجدان داشته باشیم براي هر موضوعي sms نمي سازيم.

بامدير مسئول نشريه اي كه تيتر زده بو د(به يوزارسيف smsبزنيد وجواب بگيريد)تماس گرفتم

خيلي راحت گفتند اين يك ايده ژورناليستي است

سئو سایت ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]