نشست پرسش و پاسخ فيلم سينمايي «من همسرش هستم» اولين‌ ساخته‌ي مصطفي شايسته در مقام كارگردان با حضور عوامل آن در مركز همايش‌هاي برج ميلاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بخش سينمايي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در ابتداي اين نشست كه عصر امروز ـ 18 بهمن ماه ـ در ششمين روز جشنواره‌ي فيلم فجر برگزار شد، مصطفي شايسته ـ كارگردان ـ در پاسخ به انتقادي درباره‌ي رفتار سرد شخصيت‌هاي خانواده‌ي اصلي فيلم گفت: در قسمت‌هايي كه برخي از دوستان آن‌ها را ضعف فيلم مي‌دانند، كاملا بر اساس طرح و انديشه جلو رفته‌ايم.اگر شما در فيلم مي‌بينيد كه خانواده اصلي گفت و شنود كمي دارند و بچه‌ها تندخو هستند، همه برنامه‌ريزي شده و طبيعي است. طبيعتا در خانواده‌اي كه افراد لحظات كمي را در كنار هم مي‌گذرانند كودكان تندخو خواهند شد.

وي در ادامه در پاسخ به اين انتقاد كه موضوع فيلم دروغ و خيانت را به عنوان يك سبك زندگي مطرح مي‌كند، گفت:يكي از دو شخصيت اول فيلم كه شهلا با بازي خانم نيكي كريمي است، نه خيانت مي‌كند نه دروغ مي‌گويد.او تنها در بخش‌هايي از فيلم قسمت‌هايي از واقعيت را بيان نمي‌كند اما باز هم تاكيد دارم شخصيت زن فيلم به هيچ وجه دروغگو و خيانت‌كار نيست.

نازنين مفخم تدوين‌گر فيلم هم در همين رابطه خطاب به حاضران در نشست، گفت: خيانت كه بد نيست، مد روز است.

در ادامه‌ي نشست فيلم‌ «من همسرش هستم»مصطفي شايسته در برابر سوال يكي از خبرنگاران درباره‌ي اينكه مصطفي زماني و نيكي كريمي به عنوان يك زن و شوهر با يكديگر تناسب سني ندارند، عنوان كرد: به نظرم آنچه كه توجه شما را به اين نكته جلب كرده اين است كه شما به عنوان خبرنگار اطلاعات دقيقي از مشخصات شناسنامه‌اي اين دو بازيگر داريد بنابراين اگر كسي تا اين اندازه اطلاعات نداشته باشد، بازي خوب آن‌ها اين انتقاد را رفع مي‌كند.

در ادامه، مصطفي زماني ـ بازيگر ـ هم كه در اين نشست حضور داشت،گفت: من براي بازي در اين فيلم و بالاتر بردن سنم، 15 كيلو وزن اضافه كردم و سعي داشتم كه با تنبل نشان دادن مرد خانواده، سن او را كمي بالاتر ببرم.

اين بازيگر همچنين گفت: بازي در «من همسرش هستم» براي من بسيار سخت بود، چرا كه سن من نسبت به آنچه كه قرار بود در فيلم نشان بدهيم، تفاوت زيادي دارد.

نازنين مفخم هم در برابر انتقاد يكي از اصحاب رسانه درباره‌ي اينكه صحنه‌هايي از فيلم اضافه است، گفت: مونتاژ فقط با كات سر و كار ندارد بلكه با روايت فيلم نيز درگير است. من اولين بيننده فيلم بودم و احساس كردم كه صحنه‌اي از فيلم اضافه نيست.

وي تصريح كرد: «من همسرش هستم»، كالبد شكافي برخي از زنان جامعه ماست. در واقع ما در اين فيلم درباره شخصيتي كه خانم نيكي كريمي آن را بازي مي‌كند صحبت مي‌كنيم و بقيه داستان و شخصيت‌ها كاملا مي‌توانند"فلو" باشند.

به گزارش ايسنا، در نشست «من همسرش هستم»، آنتونيا شركا ـ منتقد مهمان ـ بود و سارا سميعي طراح صحنه و لباس و نازنين ليقواني فيلم‌نامه نويس فيلم هم حضور داشتند.


خشم يوزارسيف در برج ميلاد

امروز عصر در نشست خبری فیلم سینمایی ” من همسرش هستم ” زمانی که یکی از خبرنگاران به سوال خود مبنی بر اینکه این فیلم توجیهی برای دروغ وخیانت خود نداشت و با تحلیل های مرتضی شایسته هم به جواب خود نرسید. در پاسخ به صحبت شایسته مبنی براینکه شما فیلم را دوباره ببینید گفت: شما در مقام کار گردان فیلم را ببینید.

مصطفی زمانی هم که تا آن لحظه ساکت بود رو به این خبرنگار کردو با عصبانیت گفت: لطفا با احترام وادب سوال کنید تا با ادب جواب خود را بگیرید
کارگردان "من همسرش هستم" عنوان کرد: ما در این فیلم بخشی از حقیقت را به دلیل ایجاد انگیزه نشان ندادیم اما به مخاطب دروغ نگفتیم.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست نقد و بررسی فیلم "من همسرش هستم" با حضور مصطفی شایسته کارگردان، نازنین لیقوانی نویسنده، نازنین مفخم تدوینگر ، مصطفی زمانی بازیگر، سارا سمیعی طراح صحنه و لباس و آنتونیا شرکا منتقد سینما برگزار شد.

در ابتدای این نشست مفخم تدوینگر فیلم گفت: من با شایسته همکاری خوبی داشتم و خیلی از ایشان یاد گرفتم. امیدوارم امروز از دیدن فیلم "من همسرش هستم" لذت برده باشید.

در ادامه مصطفی زمانی بازیگر فیلم گفت: خوشحالم با هم اینجا فیلم را دیدیم. وقتی فیلمنامه را خواندم فکر کردم شاید برای من سخت باشد که در چنین نقشی حضور پیدا کنم زیرا با توجه به سنی نقش داشت دور از زندگی من بود.

وی افزود: وقتی با مصطفی شایسته صحبت کردم بیشتر مصمم شدم در این نقش حضور پیدا کنم و از اینکه توانستم در این فیلم باشم و از همکاری با کارگردان بسیار لذت بردم.

شرکا منتقد سینما در ادامه عنوان کرد: نویسنده فیلمنامه یک خانم است و کنجکاوی و علاقه بوجود می آورد تا موضوع را دنبال کنیم. لحظه ای از فیلم که پچ پچ زنانه دارد مشخص است که نویسنده آن یک زن است.

وی افزود: ساختار فیلم به پختگی نرسیده و روابط بین آدم ها آن طوری که باید باشد در نیامده است. بچه ها با پرخاشگری و مادر خود صحبت می کنند و رابطه ای که بین شخصیت دکتر و منشی واقعی به نظر نمی رسد زیرا مهر و محبتی بین آنها دیده نمی شود.

این منتقد سینما در ادامه بیان کرد: حتی وقتی مشکلی در خانواده بوجود می آید باز هم حرفی بین زن و شوهر فیلم رد و بدل نمی شود. شاید این برای اولین بار باشد که ما در سینما زنی خیانت کار می بینیم اما در پایان متوجه می شویم که باز موضوع خیانت در میان نیست و همه چیز از پیش برنامه ریزی شده است.

وی درباره موسیقی فیلم افزود: موسیقی فیلم زیاد است و قبل از آنکه ما در ارتباط با صحنه ای حسی بگیریم موسیقی آن شروع می شود. تدوین و فیلمبرداری کار خوب است . به رنگ ها و طراحی صحنه و لباس نیز توجه شده است اما به نظر می رسد بر روی فیلمنامه زیاد کار نشده است و انتهای"من همسرش هستم" بدون منطق تمام می شود.

در ادامه شایسته عنوان کرد: این یک نظر کارشناسانه و قابل احترام است یک فیلم نیز می تواند با نظر ایشان ساخته شود. آن چیزهایی که به نظر ایشان نقطه ضعف به نظر می رسد به نظر من نقطه قوت است. اگر گفت و شنود بین زن و شوهر قصه کم است حتما شرایط به جایی رسیده که آنها ترجیح می دهند این گونه زندگی را ادامه دهند.

وی افزود: بچه هایی که پرخاشگر هستند بیشتر به خانواده ارتباط دارند که بین پدر و مادر دیالوگی برقرار نمی شود.

در مورد زن خانه که محور اصلی قصه است ما در ابتدای فیلم با جزئیات نشان می دهیم با وجود این زندگی از وظایف مادرانه خود کوتاهی نمی کند.

کارگردان ادامه داد: همین خانواده دستمایه قصه ما است. اتفاقی که شما دیدید تماما با برنامه ریزی قبلی و شناخت کامل انجام شده بود. مرد خانواده نیز زمانی در قصه فعال می شود که پای تعصب در میان است.

در ادامه لیقوانی نویسنده فیلمنامه توضیح داد: این برداشتی است که کارگردا ن از نوشته من داشته است. زمانی که فیلمنامه نویس متنی را به نگارش در می آورد باید از صافی ذهن کارگردان نیز عبور کند. یک فیلم زمانی تمام می شود که نویسنده قلم را زمین می گذارد و کارگردان کات می دهد.

وی در ادامه بیان کرد: قرار نیست در انتهای قصه تکلیف همه چیز روشن شود. اگر منصفانه نگاه کنیم می بینیم که بیشتر افراد صبح ها که از خانه بیرون می روند و شب ها که به خانه بر می گردند عمدتا با همسرشان همین رفتار را دارند. اگر ببینیم در جامعه فعلی یک زن و همسرش خیلی به هم لطف دارند من شخصا تعجب می کنم.

شایسته افزود: نقاشی پایان فیلم نقطه نظر بچه هاست. در شرایط ناهنجار یک خانواده، بچه ها به ایده آل ما فکر نمی کنند . ایده آل آنها در حد و اندازه خودشان است. آنها بین زندگی که همراه با تنش و درگیری است و یا پدر و مادری که از یکدیگر جدا شده اند اولی را انتخاب می کنند.

وی افزود: اینکه عنوان می کنید پایان فیلم چه می شود از نظر من این است که آنها ترجیح می دهند یک همزیستی مسالمت آمیز با یکدیگر داشته باشند.این زن علاقه مند است محیط خانوادگی خود را داشته باشد و برای اتفاق هایی که همسرش برای وی بوجود آورده انتقام را انتخاب می کند و حتی در پایان نیز عنوان می کند که این انتخاب نیز اشتباه است.

مفخم ادامه داد: یک تدوینگر فقط با کات سروکار ندارد بلکه با روایت نیز کار دارد اگر من تدوینگر خوبی بودم باید صحنه هایی را حذف می کردم من اولین کسی هستم که بعد از گروه سازنده فیلم را می بینم.

وی افزود: این فیلم کالبدشکافی زن طبقه متوسط جامعه ما است. زنهایی که بی تفاوت به زندگی ادامه می دهند . ما داریم درباره شخصیت این زن صحبت می کنم مهم این است که اول زن فیلم را بشناسیم و بعد ببینیم آیا چنین زنانی در جامعه دیده ایم یا خیر.

شایسته در ادامه گفت: شخصیت شهلا در فیلم خیانت نکرده است ما در این فیلم از ابتدا بخشی از حقیقت را به دلیل ایجاد انگیزه نشان ندادیم اما دروغ نگفتیم.

زمانی در پاسخ به انتقاد یکی از خبرنگاران گفت: ما فیلم می سازیم و برای ساخت آن زحمت می کشیم بهتر است اخلاق را در تمام جوانب رعایت کنیم.این قشنگ نیست که شما به یک فیلمساز بگویید فیلم را بهتر است دوباره ببیند.

در پایان شایسته درباره انتخاب بازیگران عنوان کرد: این بحثی که شما درباره مشکل سنی مطرح می کنید به این دلیل توجه‌تان را جلب کرده است که از مشخصات شناسنامه ای بازیگران اطلاع دارید . اگر کسی این موضوع را نداند با توجه به زحمت و قدرت در بازی مشکل برطرف می شود.

زمانی نیز عنوان کرد : من برای این نقش 15 کیلو چاق شدم و بیشتر سعی کردم روی تنبلی و لختی این شخصیت کار کنم همانطور که می بینید امیر حسین در فیلم مداوم مشغول خوردن و حرف زدن است. با لخت بودن این شخصیت سن بالای وی را ترسیم کردم. 

گزارش فارس از نشست پرسش و پاسخ «من همسرش هستم»
شایسته: دروغی در «من همسرش هستم» اتفاق نمی افتد

خبرگزاری فارس: کارگردان فیلم «من همسرش هستم» در پاسخ به این سؤال که چرا خیانت و دروغ در فیلم توجیه شده است، گفت: طراحی فیلم ممکن است به گونه‌ای باشد که حقیقت در آن گفته نشود اما دروغی هم اتفاق نمی‌افتد.

خبرگزاری فارس: شایسته: دروغی در «من همسرش هستم» اتفاق نمی افتد

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «من همسرش هستم» شامگاه سه شنبه سه‌شنبه ۱۸ بهمن ماه با حضور «مصطفی شایسته»کارگردان، «مصطفی زمانی» بازیگر، «نازنین مفخم» تدوینگر، «نازنین لیقوانی»نویسنده، «آنتونیا شرکا» منتقد مهمان و «محمود گبرلو» منتقد مجری ثابت در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد.

بنابراین گزارش، در ابتدای این نشست آنتونیا شرکا گفت: فیلم دارای ساختاری جالب است اما موسیقی آن زیاد است و منطق داستان مشخص نیست و در کل معلوم نیست فیلم چه چیزی را دنبال می کند.

مصطفی زمانی در خصوص ایفای نقش خود در فیلم «من همسرش هستم» گفت: نقش برای من سخت بود، چون از زندگی واقعی ام دور بود اما زمانی که با آقای شایسته صحبت کردم مصمم شدم این کار را انجام دهم.

در ادامه این نشست لیقوانی در پاسخ به این سؤال که چرا روابط افراد خانواده داستان درست تعریف نشده و فرزندان این خانواده تندخو و پرخاشگر هستند، گفت: فیلمنامه زمانی به پایان می‌رسد که فرد قلم را زمین گذاشته باشد دیگر چیزی ننویسد، اگر کمی منصفانه به روابط خانواده‌های این چنینی نگاه کنید پی خواهید برد که ارتباطات در خانواده‌ قصه ما درست شکل گرفته است. بنده به شخصه اگر در فیلمی ببینیم که همه اعضای خانواده با یکدیگر خوب و صمیمی هستند و هیچ مشکلی وجود ندارد آن را باور نمی‌کنم. به هر حال در خانواده‌ای که درگیری‌های فصلی بین زن و شوهر وجود دارد مطمئناً فرزندان پرخاشگر و تندخو یا افسرده می‌شوند.

شایسته در ادامه توضیحات لیقوانی گفت: در این فیلم قسمت‌هایی که شما آن را ضعف می‌دانید براساس نظر من نوشته شده است.

به گزارش فارس، در ادامه نشست پرسش و پاسخ فیلم «من همسرش هستم» مصطفی شایسته درباره سکانس نقاشی کودکان گفت: آن بحثی که به نقاشی اشاره می‌کند مربوط به نقطه نظر بچه‌هاست. این نقاشی کودکانه است و در یک شرایط که یک خانواده نامتعارف به سر می‌برد. بچه‌ها ایده‌آل‌های ما را گوش نمی‌کنند.در واقع آنها بین درگیری‌های فصلی و اینکه پدر و مادرشان از هم جدا شوند گزینه اول را انتخاب می‌کنند. شما از من می‌پرسید در پایان داستان چه اتفاقی رخ داده و من به شما می‌گویم شاید زن و شوهر ما به یک زندگی مسالمت‌آمیز رسیدند و ما در فیلم همت، تلاش و کوشش زن داستان را برای بقا و تداوم زندگی می‌بینم و در نریشن آخر فیلم که زن قصه می‌گوید فکر می‌کردم انتقادم آرامم می‌کند اما اینگونه نبود در حقیقت قصد دارد پیغام دهد که انتقال راه مشکل خیانت نیست.

در ادامه برنامه نازنین مفخم اظهار داشت: تدوینگر به عنوان اولین شخصی که خارج از گروه سازنده فیلم را می‌بیند مطرح است باید بگویم فیلم کالبدشکافی زنی از طبقه متوسط جامعه است. زنانی که بی‌انگیزه به زندگی‌شان ادامه می‌دهند در حقیقت مهم نیست که چه کسی با مرد قصه تماس گرفته است.

در ادامه نشست مصطفی شایسته در پاسخ به این سؤال که چرا خیانت و دروغ در فیلم توجیه شده است، گفت: آیا شما می‌بینید که کاراکتر شهلا دروغ بگوید یا خیانت کرده باشد شهلا نه دروغ می‌گوید و نه خیانت می‌کند طراحی فیلم ممکن است به گونه‌ای باشد که حقیقت در آن گفته نشود اما دروغی هم اتفاق نمی‌افتد.

براساس این گزارش در ادامه این نشست خبرنگاران از تفاوت سنی مصطفی زمانی و نیکی کریمی به عنوان یک زوج سوال پرسیدند.

مصطفی شایسته در پاسخ به این سوال گفت: فکر می‌کنم به دلیل آشنایی قبلی شما با مشخصات دقیق این دو بازیگر سن آنها برایتان مسئله شده اما به نظرم این دو بازیگر توانستند با بازی خوب خود این مشکل را تا حدود زیادی حل کنند.

نازنین لیقوانی در خصوص نوشتن فیلم «من همسرش هستم» گفت: فیلمی که دیدید حاصل نوشته‌های من و برداشت‌های آقای شایسته از آن بود.

مصطفی زمانی نیز در خصوص تفاوت سنی بین زن و شوهر داستان فیلم گفت: من سعی کردم ۱۵ کیلو وزنم را زیاد کنم و با تنبلی و لختی شخصیت بالا بودن سن آن را نشان دهم.

شایسته در پایان گفت: این قصه بسیاری از افرادی است که ما در اطراف خود می‌بینیم، آنها بدون انگیزه و برای بچه‌هایشان به ادامه زندگی خانوادگی‌شان می‌پردازند.

به گزارش فارس، در این نشست که بیشتر به حاشیه گذشت، در خصوص تعریف مفهوم غیرت و شرایط چند همسری و مسائل پیرامونی آن بحث‌هایی داغی بین خبرنگاران و عوامل فیلم درگرفت.

بر اساس این گزارش، مصطفی زمانی در واکنش به توصیه یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آقای شایسته بهتر است یک بار دیگر فیلم را ببینند، گفت: اصلاً‌ درست نیست که به کارگردان بگویید یک بار دیگر فیلم خودش را ببنید، مؤدبانه سؤال بپرسید تا مؤدبانه جواب بگیرید. لطفاً اخلاق را رعایت کنید.


فیلمی که مصطفی زمانی برای بازی در آن ۱۵ کیلو وزن اضافه کرد + عکس

سینما - مصطفی زمانی نقش‌اش در فیلم «من همسرش هستم» را دور از زندگی خود دانست و گفت برای بازی در این فیلم 15 کیلو وزن اضافه کرد.

به گزارش خبرآنلاین، نشست پرسش و پاسخ فیلم «من همسرش هستم» به کارگردانی مصطفی شایسته روز سه‌شنبه با حضور کارگردان، مصطفی زمانی بازیگر، نازنین لیقوانی نویسنده، نازنین مفخم تدوینگر، سارا سمیعی طراح صحنه و لباس، آنتونیا شرکا منتقد و محمود گبرلو مجری کارشناس در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد.
در ابتدای نشست مصطفی شایسته کارگردان فیلم گفت: «نقاط ضعف گفته‌شده در فیلم ارتباطی به فیلمنامه ندارد و همه به خواسته و نظر من بود. ما از بین خانواده‌های مختلف که در جامعه امروزی وجود دارند خانواده‌ای را در نظر گرفتیم که با یکدیگر این گونه رفتار می‌کنند.»
مصطفی زمانی در بخش دیگری از این نشست، بیان کرد: «وقتی فیلمنامه را خواندم احساس کردم شاید این نقش برای من سخت باشد، چون دور از زندگی من بود و باید نقش پدری را که صاحب دو فرزند است، ایفا می‌کردم، اما آقای شایسته اصرار داشتند من این نقش را بازی کنم.»
وی ادامه داد: «من برای بازی در این فیلم چیزی حدود 15 کیلو وزن اضافه کردم و سعی کردم مردی تنبل و بی‌حرکت را نشان بدهم.»
«من همسرش هستم» داستان یک زوج جوان است که به واسطه یک اتفاق، دچار مشکلی پیش‌بینی نشده‌ در زندگی خانوادگی خود می‌شوند.
نیکی کریمی، میترا حجار، لادن طباطبایی، امیر نصیری‌یکتا، مریم شیرازی، نیکا خسروآبادی و مریم عبدلی از دیگر بازیگران این فیلم هستند.


مصطفی زمانی خطاب به خبرنگاران؛

مودبانه سووال كنید تا مودبانه پاسخ دهیم

تهران- مصطفی زمانی بازیگر فیلم سینمایی ' من همسرش هستم' خطاب به خبرنگاران حاضر در نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی 'من همسرش هستم' گفت: پیش از این گفته بودند كه در این نشست ها قدری اخلاق رعایت نمی شود بنابراین مودبانه سووال كنید تا مودبانه جواب دهیم.

1390/11/18 - 23:17

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی 'من همسرش هستم' در حالی شامگاه سه شنبه با حضور كارگردان، بازیگران و سایر عوامل این فیلم در سالن سعدی مركز همایش های برج میلاد برگزار شد كه با حاشیه هایی همراه بود.

بر اساس این گزارش، یكی از خبرنگاران كه برای طرح سووال خود پشت تریبون حاضر شده بود؛ فیلم سینمایی من همسرش هستم را متهم به ترویج دروغ، خیانت و یك نوع سبك زندگی ناپسند متهم كرد.

مصطفی شایسته كارگردان فیلم در پاسخ به نظر این خبرنگار گفت: در این فیلم، هیچ خیانتی صورت نگرفته و دروغی هم گفته نشده است.

پس از پاسخ شایسته، این خبرنگار از وی خواست بار دیگر فیلم را با دقت نگاه كند.

زمانی بازیگر فیلم در پاسخ به اظهار نظر خبرنگار یاد شده گفت: ما فیلم می سازیم و خیلی سخت كار می كنیم اما وقتی در این جلسه حاضر می شویم اخلاق رعایت نمی شود.

وی خطاب به خبرنگاران گفت: سعی كنید اخلاق را رعایت كنید و این شایسته نیست كه شما به كارگردان فیلم می گویید 'یك بار دیگر فیلم را نگاه كن'.

زمانی ادامه داد: از تمامی خبرنگاران حاضر در جلسه خواهش می كنم كه سووالات خود را مودبانه مطرح كنند تا ما هم مودبانه پاسخ دهیم.

در ادامه این نشست یكی دیگر از خبرنگاران برای طرح سووال خود پشت تریبون حاضر شد و گفت: خانم مفخم تدوین گر فیلم ابتدای جلسه گفتند در این فیلم به وی خیلی خوش گذشته است اما به ما در هنگام نمایش فیلم بسیار بد گذشت.

وی پس از این اظهار نظر خود گفت: چون مبانی فكری من با مبانی فكری آقای كارگردان در تعریف دروغ و خیانت خیلی متفاوت است، سووال خود را مطرح نمی كنم.

بر اساس این گزارش، خبرنگار دیگری برای طرح سووال خود پشت تریبون حاضر شد و گفت: به خاطر اینكه آقای شایسته درباره اخلاق فیلم ساخته اند، بسیار خوشحال هستم.

وی گفت: كتمان كردن حقیقت یكی از مسایل اخلاقی است كه قرآن برای آن مجازات سختی را قایل شده و در آخرین صفحه سوره بقره نیز به این مطلب اشاره شده است.


فیلم 'من همسرش هستم' پختگی لازم را ندارد

تهران- منتقد سینما و عضو انجمن منتقدان سینمای ایران گفت: فیلم سینمایی 'من همسرش هستم' در كل ساختار فیلم به پختگی لازم نرسیده و روابط میان شخصیت های فیلم، آن گونه كه باید در نیامده است.

1390/11/18 - 23:17

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، ' آنتونیا شركا' در نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی 'من همسرش هستم' كه با حضور اصحاب رسانه و عوامل فیلم در سالن سعدی مركز همایش های برج میلاد برگزار شد، افزود: با توجه به اینكه، نویسنده فیلم یك خانم است، این كنجكاوی ایجاد می شود كه فیلم به دنبال یك نگاه زنانه است اما اینگونه نیست.

این منتقد از جمله ایرادات موجود در فیلم را پایان بندی نامناسب آن دانست و گفت: به عنوان مثال در پایان فیلم علت بازگشت شخصیت شهلا به خانه معلوم نمی شود و در مجموع آن گونه كه باید لحظه های فیلم خوب نشده است.

شركا با بیان اینكه ساختار فیلم نامه نیز قدری قابل تامل است، افزود: در سینمای ایران زن خائن وجود ندارد اما در این فیلم به این مساله اشاره شده است كه البته در پایان فیلم مشخص می شود وجود رابطه خائنانه دروغ بوده است.

این منتقد سینما در ادامه با یادآوری اینكه موسیقی فیلم بیش از حد زیاد است، گفت: موسیقی فیلم قبل از آغاز صحنه به مخاطب هجوم می آورد و سعی دارد حس صحنه را پیش از خود آن به مخاطب منتقل كند.

در ادامه، مصطفی شایسته كارگردان فیلم در پاسخ به نقدهای منتقد فیلم گفت: جاهایی كه از سوی منتقد به عنوان نقاظ ضعف فیلم عنوان شد، دقیقا بر اساس نظر من عمل شده بود.

این كارگردان ادامه داد: خانواده ای كه در این فیلم دست مایه كار قرار گرفته، خانواده ای است كه مرد به زن توجه ندارد، كودكان تندخو و پرخاشگر هستند و مادر خانواده با وجود تمام مشكلات از كوچك ترین وظیفه مادری خود دریغ نمی كند.

در ادامه، نازنین لیقوانی نویسنده فیلم سینمایی من همسرش هستم گفت: وقتی فیلمنامه نوشته می شود باید از صافی ذهن كارگردان عبور كند و فیلمی كه نمایش داده شد، نوشته های من و برداشت های كارگردان از این نوشته ها بوده است.

این نویسنده افزود: الزاما یك اثر سینمایی نباید در پایان تكلیف همه موارد را مشخص كند.

نازنین مفخم تدوین گر این فیلم نیز گفت: مونتاژ یك فیلم با دستور كات كارگردان سر و كار ندارد بلكه با روایت فیلم سر و كار دارد.

این تدوین گر افزود: تدوین گر نخستین كسی است كه خارج از گروه سازنده فیلم را تماشا می كند و آن چیزی كه هنگام تماشای فیلم به من منتقل شد این است كه این فیلم كالبد شكافی شخصیت طبقه متوسط زنان جامعه است.

در ادامه، شركا منتقد سینما خطاب به تدوین گر فیلم كه معتقد بود باید حس های شخصیت زن فیلم شناخته شود، گفت: متاسفانه این حس ها خوب در نیامده است و حسی كه بتوان فهمید زن داستان شوهر خود را دوست دارد یا نه دیده نمی شود و بیشتر حس بی تفاوتی دارد.

مفخم تدوین گر فیلم سینمایی من همسرش هستم در پاسخ به شركا منتقد سینما گفت: ما نیز دقیقا می خواستیم حس بی تفاوتی زن داستان را منتقل كنیم.

وی افزود: این زن نسبت به زندگی خود بی تفاوت است اما خودش فكر می كند كه زندگی اش را دوست دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در ادامه این نشست مصطفی زمانی بازیگر فیلم سینمایی 'من همسرش هستم' گفت: زمانی كه فیلم نامه را خواندم احساس كردم كه شخصیت این نقش از لحاظ سنی برای من بسیار دشوار است اما با صحبت هایی كه با آقای شایسته كارگردان فیلم داشتم، برای ایفای نقش در این فیلم بسیار مصمم شدم.

شایسته در ادامه درباره نحوه انتخاب بازیگران این فیلم و ناهمخوانی سنی مصطفی زمانی و نیكی كریمی در فیلم سینمایی من همسرش هستم گفت: این امر به دلیل اطلاع كامل شما از مشخصات شناسنامه ای آقای زمانی و خانم كریمی است و كسی كه این اطلاعات را نداشته باشد متوجه نمی شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه قدرت بازی آقای زمانی، تا حدود زیادی فاصله سنی موجود میان وی و خانم كریمی را برطرف كرده است.