:

مستندي که براي شبکه من و تو زهرمار شد + گوشه‌هايي از مستند

.

خبرنگار باشگاه خبرنگاران مستندي به نام سرگردون که در شبکه نمايش خانگي ايران توزيع شده بود واکنش غيرکارشناسانه و عجولانه شبکه من و تو را به دنبال داشته است.

مستندي که چندي پيش در سطح سوپرمارکت‌هاي شهر براي پخش در شبکه نمايش خانگي ارائه شد و از زاويه برخي هنرمندان و روانشناسان برجسته کشور برنامه‌هاي چند شبکه ماهواره‌اي را نقد کرده بود که مخاطب فقط مردم عادي بودند اما چه چيزي در اين مستند وجود داشت که باعث آشفتگي شبکه‌هاي به اصطلاح آن ور آبي شد.

مستند "سرگردون" نه به کسي توهين کرد و نه فحش و ناسزا گفت فقط و فقط در سطح جامعه به روشنگري پرداخت و مسائلي را در مورد تهاجم فرهنگي باز و افکار عمومي مردم را نسبت به آن آگاه کرد اما اين مسئله تا به اين حد تلخ مزه بود که کام شبکه‌هايي چون من‌و‌تو و برنامه‌اي مثل سالي‌تاک را زهرمار کرده تا به نقد منفي آن روي بياورند.

براساس اين گزارش در برنامه سالي‌تاک با پخش قسمتي از مستند "سرگردون" به نقد عجولانه آن پرداخت. من‌وتو با پخش گوشه‌هايي از اين مستند که به نقد عملکرد شبکه‌هاي ماهواره‌اي مي‌پردازد عوامل ساخت اين مستند را مورد تمسخر و توهين قرار داد و موارد مطرح شده در اين مستند را بي‌اساس دانست و سعي کرد هر کدام از انتقادات عنوان شده در اين مستند را به صورت مضحک جلوه داده و توجيه کند.

گفته مي‌شود جمعي از مستندسازان جوان کشور با همکاري هنرمندان دغدغه‌مند و بدون حمايت هيچ ارگاني اين مستند را ساخته و ارائه نموده‌اند.

بنابراين گزارش سید‌صابر امامی تهیه کننده «سرگردون» در مورد شرایط تولید این مستند عنوان کرده است: با توجه به موضوع جنجالی «سرگردون» ما سختی‌های زیادی را چه در راه ساخت و چه در راه اخذ مجوز متحمل شدیم، در راه تولید با وجود اینکه بسیاری از دوستان محتاطانه عمل کردند و حاضر به همکاری نشدند اما بودند کسانی که همراه بودند و من همینجا از کسانی که به گروه جوان تولیدکننده آن که دغدغه فرهنگی تنها دلگرمی و منبع انرژی آن‌ها در طول این کار بود کمک و یاری رساندند تشکر می‌کنم.

اما سوال اين جاست مجري برنامه سالي تاک شبکه من‌و‌تو وقتي در مقابل يک مستند که در شبکه سينماي خانگي توزيع گرديده اين چنين آشفته و عصباني مي‌گردد، اگر رسانه ملي به نقد اين برنامه‌ها بپردازد چه واکنش از خود نشان مي‌دهد.

مستندي که قرار بود بعد از آماده شدن در جشنواره فيلم فجر به نمایش دربیاید که به خاطر جنجالی و چالشی بودن موضوعات مطرح شده در آن، مسئولین جشنواره از قبول آن خودداری کردند؛ ظاهرا در آن موقع معذوریت‌هایی وجود داشت که چنین کارهایی وارد جشنواره فجر نشوند.

مستند "سرگردون" نه به کسي توهين کرد و نه فحش و ناسزا گفت فقط و فقط در سطح جامعه به روشنگري پرداخت و مسائلي را در مورد تهاجم فرهنگي باز و افکار عمومي مردم را نسبت به آن آگاه کرد اما اين مسئله تا به اين حد تلخ مزه بود که کام شبکه‌هايي چون من‌و‌تو و برنامه‌اي مثل سالي‌تاک را زهرمار کرده تا به نقد منفي آن روي بياورند

سئو سایت ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]