:

...

ساخت فيلم هاي فاخر با قالبي فرهنگي در رونمايي از وقايع تاريخ ايران و اسلام بايد از طريق نگاه خاص به متن رخدادهاي داخلي در کشور و حتي جهان اسلام صورت گيرد

تولیدات ضد ایرانی سینمای هالیوود بر گرفته از افکار و نگاه های سلطه گرانه

...

:

ـ در جشنواره فيلم كارتوني را ديدم كه معتقدم در مقايسه با كارهاي شصت سال پيش والت ديزني هم كار بسيار ضعيفي بود، اما فيلم «جيب بر خيابان جنوبي» به كارگرداني اسدي را خيلي پسنديدم، به خصوص بازي درخشان نورا هاشمي دختر مهدي هاشمي و گلاب آدينه واقعاً قابل تحسين بود. ضمن اينکه بازی مصطفی زمانی هم در این فیلم فوق العاده بود

مصطفی زمانی شامگاه گذشته

محمد زرين دست

در کاخ گلستان...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره تئاتر خیابانی خلیج فارس و جشن اردیبهشت تئاتر استان تهران شامگاه گذشته به صورت همزمان در کاخ گلستان برگزار شد.مجری این برنامه هومن حاج‌عبدالهی بود. در این مراسم هنرمندانی همچون کوروش سلیمانی، مصطفی زمانی

...

مصطفی زمانی شامگاه گذشته در کاخ گلستان

...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره تئاتر خیابانی خلیج فارس و جشن اردیبهشت تئاتر استان تهران شامگاه گذشته به صورت همزمان در کاخ گلستان برگزار شد.
مجری این برنامه هومن حاج‌عبدالهی بود.
در این مراسم هنرمندانی همچون کوروش سلیمانی، مصطفی زمانی، ناصر هاشمی، اسماعیل خلج، عنایت‌الله بخشی، محمد مطیع، محبوبه بیات و ... حضور داشتند.
پورمحمدی: مشکلات هنرمندان تئاتر بسیار است
علی‌اصغر پورمحمدی قائم مقام وزیر ارشاد در این مراسم گفت: هنرمندان از سرمایه‌های مهم و اساسی هر جامعه‌ای هستند که آن طور که باید و شاید به این قشر پرداخته نمی‌شود و من متأسفم باید در بالای این سن با یکی از هنرمندان زمانی که صحبت می‌کنم بگوید که من خانه ندارم. اگرچه تشکل‌هایی برای حمایت از هنرمندان تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: کوتاهی‌های زیادی داشتیم‌ و هنوز هنرمندان ما به ویژه هنرمندان تئاتر مشکلات بسیاری دارند. هر جا هنرمندی می‌خواهد به ریشه خود رجوع کند می‌گوید من از تئاتر آمدم و متأسفانه با تمام اقدامات هنوز این قشر مهجور و دارای مشکلات متعدد هستند.
پورمحمدی ادامه داد: اگرچه در دوران آقای شاه‌آبادی اقداماتی صورت گرفت اما ان شاء‌الله در دوره‌های آینده کارهای بیشتر و مفیدتر انجام خواهد شد.
همچنین در این مراسم بزرگداشت محمود استاد محمد ،مرتضی احمدی و جمشید مشایخی برگزار شد.
مرتضی احمدی پس از مورد تقدیر قرار گرفتنش گفت: یکی از دوستانم به من گفت دوست ندارم دولا دولا راه برویم گفتم 72 سال است که به شما مردم تعظیم می‌کنم نمی‌خواهید دولا دولا راه بروم.
امیر دژاکام: به دور از شعاری خلیج فارس را دوست دارم
در افتتاحیه جشنواره تئاتر خیابانی خلیج فارس امیر دژاکام به واسطه فعالیت در حوزه ملی و میهنی به ویژه احیای نام خلیج فارس مورد تقدیر قرار گرفت.
دژاکام گفت: سیروس کهوری‌نژاد قرار بود برای نمایش «رویاهای خلیج فارس» از جزیره هرمز تا خلیج فارس شنا کند، در آن زمان ما برای این کار تنها 250 هزار تومان داشتیم و سیروس و فیلمبردار شب را در یک کاروانسرا گذراندند.
وی افزود: یکی از من پرسید چرا در مورد خلیج فارس کار می‌کنید؟ گفتم: اگر این کار را نکنم در مورد چه موضوعی باید کار کنم. خلیج فارس نیمی از زندگی من است و به دور از هر شعاری آن را دوست دارم.
در این مراسم گروه سیاه‌بازی به سرپرستی جواد انصافی به اجرای نمایش پرداختند.
در مراسم جشن اردیبهشت تئاتر استان همچنین تمامی فعالان حوزه تئاتر و پیشکسوتان استان تهران مورد تقدیر قرار گرفتند.
همچنین جشن اردیبهشت تئاتر استان تهران دارای بخش ویژه‌ای است که ادارات ارشادی که در طول سال بیشترین فعالیت را کردند مورد تقدیر قرار گرفتند اما اداراتی که ضعیف‌تر از همه بودند ضمن معرفی یک کدو هدیه می‌گیرند به این ترتیب جعفر کاظمی رئیس اداره ارشاد شهرستان ورامین، مهدی بهرامی رئیس اداره ارشاد دماوند، حسن صفوی رئیس اداره ارشاد ملارد به عنوان ادارات فعال حوزه تئاتر در سال 91 معرفی شدند.
همچنین ادارات اسلامشهر، فیروزکوه و پاکدشت به عنوان ضعیف‌ترین ادارات معرفی شدند


مصطفی زمانی

سئو سایت ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]