مصطفی زمانی: همان جوان شهرستانی ام

زمانی که برای ایفای نقش در یوسف پیامبر انتخاب شدم، یک جوان شهرستانی بودم و در یکی از ادارات تهران مشغول کار. شاید بسیاری ها بر شهرستانی بودن من خرده می گرفتند. اما خوشحالم که توانستم به این جایگاه که امروز می بینید، برسم.

پس از سریال تاریخی یوسف پیامبر، نقدهای فراوانی به آن و به ویژه نقش حضرت یوسف شد. یک سری مبنی بر اینکه سریال موفق نبوده و دیگری اینکه نظر مخاطبان را جلب کرده است. به هرحال این انتقادها به شخص من که بازیگر اصلی سریال بودم و این اولین تجربه من در عرصه فیلم و سریال بود، بیشتر وارد شد. برخی نقدها کاملا درست و منطقی و برخی ناعادلانه بود. اما هرچه باشد، نظر منتقدان برایم قابل احترام است.

احساس می کنم یوسف پیامبر دیده شد و اکثر مخاطبان آن را پسندیدند و همین برای من به عنوان بازیگر فیلم کافی است. در زمینه بازی تجربه‌ای نداشتم ولی سعی کردم با حداقل توانایی‌هایی که دارم، کارم را جلو ببرم و خودم هم به شخصه از بازی‌ام در یوسف پیامبر راضی هستم و در آل، با تجربه ای که از کار قبلی ام کسب کرده بودم و با تمام انرژی و دقت خاص به ایفای نقشم پرداختم.

می توانم بگویم تمام نقش هایی را که تا به امروز ایفا کرده ام، دوست دارم. اما در هرکاری یکسری کم و کاستی هایی وجود دارد که مشهود است و در کار دیده می شود. ولی این کاستی ها اجتناب ناپذیر است و باید بپذیریم یک فیلم با سلیقه های مختلفی دیده می شود و می تواند دیدگاه و نظرات مختلفی پیرامون آن پدید آید.

پس از بازی در سریال یوسف پیامبر، پیشنهادهای زیادی در عرصه ی سینما داشتم. اما به دنبال آن بودم که در یک نقش متفاوت ظاهر شوم و دوست دارم به عنوان اولین نقش سینمایی ام، معصومیت در آن نقش دیده شود. برای همین آل را انتخاب کردم و از حضورم در آن کاملا راضی هستم. 

از بهرامیان، کارگردان فیلم خیلی شناخت نداشتم و تنها چند قسمت از سریال "ساعت شنی" به کارگردانی او را دیده بودم. 

سینا، نقش من در این فیلم است که یک جوان روان پریش است و شخصیت او در ابتدای فیلم معرفی می شود و نشان داده می شود که بیمار است. قطعا نمی توان از همچنین شخصیتی فراتر از آنچه در سینا دیدید، انتظار داشت و رفتار او نامتعادل است و همین سبب می شود دچار آل زدگی شود.


دلیل اصلی انتخاب ارمنستان به عنوان محل وقوع اتفاقات فیلم، لوکیشن های متفاوت و متناسب با مضمون قصه بود. چون لوکیشن های داخلی برای بیننده تکراریست و ایجاد فضای دلهره آور، نیازمند فضای مکانی متفاوت است و اکثر صحنه های فیلم در خارج از ایران و در ارمنستان فیلم برداری شد که تجربه بسیار خوب و تکرار نشدنی برایم بود. 

پس از آل، در فیلم بسیار متفاوت بدرود بغداد به کارگردانی نادری و در کنار خانم پانته آ بهرام قرار گرفتم. سپس به فیلم کیفر به کارگردانی فتحی و بازی امیر جعفری، مریلا زارعی، هانیه توسلی و جمشید هاشم پور پیوستم و به تازگی بازی ام در "پازل" به کارگردانی جیرانی را به پایان رساندم.


سئو سایت ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]