بر

فهرستی از آنها که فقط به خاطر چهره ای زیبا در ایران بازیگر شدند

علاقه ی ایرانی ها به چهره های زیبا باعث شده گزینش عمده ای از بایگران سینما بر این اساس انجام شود
به گزارش خبرنگار حوزه سينما باشگاه خبرنگاران، از کودکی دوست داشتیم که عکس هنرپیشه ها و ورزشکاران را بر روی در و دیوار خانه مان بزنیم و یا حتی کارت های کوچکی که عکس بازیگران سینما و تلویزون بر روی آن خودنمایی می کردند ما را با جذب به خود وادار به خریدن می کردند.یکی از دلایلی که علاقمند به خریداری و یا نصب پوسترهای بازیگران بودیم چهره زیبا و پوشش جذاب انها بوده است که ما را ترغیب به خریدن می کرد.
البته این جذابیت چهره های آنها علاقمندی ما را نیز برای بازیگری افزایش می داد و این تصور را داشتیم که چگونه این امکان وجود دارد که فردی به عرصه بازیگری وارد شود ایا چهره الویت دارد و یا تکنیک؟
با توجه به اماری که از بازیگران سینمای ایران به دست آوردیم نشان می دهد چهره در انتخاب آن ها تاثیر گذار بوده است البته شاید بعد از جذابیت چهره، تکنیک و آشنایی با حرفه بازیگری نیز در انتخاب بازیگران توسط فیلم سازان در الویت قرار گرفته باشد.البته در این میان کسانی بودند که به واسطه چهره به خوبی درخشیدند و حتی تبدیل به سوپراستار سینما شدند اما تعدادی از آن ها نیز به یکباره افول کردند.با وجود اینکه چهره های رنگ و وارنگ تازه ای این روزها سر از سینما و تلویزیون درمی آورند اما هیچ کدام تبدیل به پدیده و ستاره نمی شوند و نهایتا در موسمی می درخشند و خاموش می شوند. مسائل اجتماعی و تغییر تعریف ها از پدیده باعث شده که در این سال ها چهره جدیدی نبینیم که با آمدنش در اذهان ماندگار شود. خیلی از افرادی که با آنها در این باره گپ زدیم معتقد بودند که ملاک زیبایی جای ملاک های دیگری که در گذشته شاهد آن بودیم را گرفته و همین می شود اگر با تکیه به زیبایی های ساختگی تنها راه ورود را باز بگذاریم.محمدرضا گلزار، بهرام رادان، پارساپیروزفر، امین حیایی، پژمان بازغی، مصطفی زمانی ،حسام نواب صفوی، پوریا پورسرخ، حامد کمیلی و دانیال عبادی از خوش تیپ ترین بازیگران مرد و کتایون ریاحی، مهناز افشار، حدیث فولادوند، آزیتا حاجیان، الناز شاکر دوست، مهتاب کرامتی، شیلا خداداد و نیوشا ضیغمی از بازیگران خوش چهره و خوش تیپ سینما محسوب می شوند که برخی از آن ها خوش درخشیدند اما برخی دیگر توفیق بهتر شدن را نداشتند.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یوسف پیامبر
با پخش سریال یوسف پیامبر(ع) از تلویزیون عرب زبان «الکوثر»، این سریال به یک رقیب سرسخت برای سریال های عربی و ترکی تبدیل شد. سریال یوسف پیامبر چنان اقبال گسترده ای را در عراق به همراه داشت که تصاویر بازیگران این سریال در اغلب مغازه هایی که تصاویر هنرمندان سینمای هالیوود را می فروختند به فروش رسید. به گفته منابع عراقی، در دوران پخش این سریال، مصطفی زمانی، بازیگر ایرانی نقش یوسف پیامبر با چشمانی سبز به یکی از محبوب ترین بازیگران دنیای عرب تبدیل شد. حتی برخی از زنان عراقی نام کودکان تازه متولدشده خود را تحت تاثیر این سریال «یوسف» گذاشتند و خود به « ام یوسف» شهرت پیدا کردند.
سئو سایت ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]