لنزهای رنگی یا به تعبیری لنز های زیبایی نه تنها بین خانم ها بلکه در میان آقایان هم همچنان طرفداران زیادی دارد.وجود لنز واستفاده از آن در سینمای امروز پررنگ تر از پیش است و البته نوع استفاده از آن کمی متفاوت تر از گذشته شده است.پیش از این داشتن چشم های رنگی در بازیگر از حسن های او وویژگی ممتازی برای ایفای نقش به حساب می آمد.ولی امروزه در سریال هایی نظیر یوسف پیامبر یا ترانه مادری ونیز به نوعی دیگر در فیلم سینمایی.سیزده گربه روی شیروانی و...کاربرد لنزهای تیره را برای چشم های روشن سینما شاهد هستیم.در گذشته برای جذابیت چهره بازیگر لنز های رنگی با رنگ های روشن استفاده می شد و امروزه لنزهای تیره برای بازیگران کاربرد دارد.به قول مصطفی زمانی برای معصومیت دادن به چهره بازیگر از لنز تیره استفاده می شود.

مصطفی زمانی بازیگر نقش حضرت یوسف که چشمانی روشن دارد چنین وضعیتی را تجربه کرده وبا سختی هایش آشناست.او برای ایفای این نقش مدت طولانی لنز های رنگی را تحمل کرده...

استفاده از لنز نظر کارگردان بود

در سریال یوسف پیامبر. آقای سلحشور کارگردان کار معتقد بود که بازیگر نقش یوسف بیش از اینکه زیبا باشد باید معصومیت داشته باشد.برای ایجاد این معصومیت در چهره من استفاده لنز را مناسب دیدند.چشم های من روشن است وبرای این کار به تشخیص گریمور از رنگ تیره استفاده شد.

سختی های استفاده ازلنز

سریال حضرت یوسف مدت طولانی جلوی دوربین بود.حتما می دانید قریب به پنج سال در زمستان بسیار سرد وتابستان فوق العاده گرم تصویر برداری آن طول کشید.یادم می آید در روزهای گرم وجود لنز بیشتر اذیتم می کرد.به خصوص وقتی که مجبور بودیم در فضای باز زیر نور خورشید وبا آفتاب شدید جلوی دوربین کار کنیم.

لنز یک شی اضافه

وقتی لنز در چشم داری هرکاری که برای فراموشی آن انجام می دهی باز هم حضور یک شی اضافه را احساس می کنی.روزهای آخر بازی در سریال یوسف پیامبر دیگر به لنز عادت کرده بودم اما باز هم حضورش آزاردهنده بود.هرچند من برای ایفای این نقش حاضر بودم هرسختی را به جان بخرم استفاده از لنز که چیز مهمی نبود.

لنز یا عینک؟!

با وجود لنزهای طبی فکر میکنم هنوزعینک جایگاه خودش را ازدست نداده است.خیلی ها ازاستفاده لنز می ترسند وعینک را ترجیح می دهند.ضمن اینکه خیلی ها هم استفاده مداوم از لنز را دوست ندارند ومعتقدند استفاده مداوم آن به چشم آسیب می زند.برای همین در کنار آن از عینک هم استفاده می کنند.

عینک سوژه ی بچه ها!

من هم مثل خیلی از بچه ها عینک زدن را دوست داشتم اما معمولا برخلاف خیلی از بچه ها وقتی عینکی می دیدم آن را به چشمم نمی زدم ودوست داشتم خودم عینکی باشم.

عینک آفتابی!

مگر می شود بچه شمال بود وعینک آفتابی استفاده نکرد؟!در شمال به دلیل آب وهوا و وجود تابش تند خورشید مجبوری از عینک استفاده کنی هرچند خیلی ها عادت کرده اند واین کار را نمی کنندولی من فکر می کنم چنین تابشی برای چشم مضر است.

مصطفی زمانی زیبایی هر چهره را در سادگی آن چهره می داند ومعتقد است هر رنگ چشمی با ظاهر همان چهره متناسب است.پس همان رنگ مناسب بوده ونیازی به تغییر ندارد.او می گوید اگر چشم های تیره داشت حاضر نبود از لنز برای تغییر آن استفاده کند همان طور که الان برای تیره کردن آن از لنز استفاده نمی کند...

سئو سایت ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]